YPA Wear Your Voice!

28.09.2022

Jesteśmy bardzo dumni mogąc podzielić się rezultatami naszego wspaniałego Projektu Uczestnictwa Młodzieży Erasmus+ „Wear Your Voice!”. Działanie miało na celu promowanie proaktywnych opinii młodych ludzi poprzez zaangażowane społecznie slogany na ubraniach opracowane przez nich samych w wyniku serii warsztatów online na tematy aktywnego obywatelstwa, partycypacji młodzieży, komunikacji, projektowania i aktywizmu społecznego.

Chcieliśmy umożliwić młodym ludziom wypowiadanie się w pacyfistyczny i konstruktywny sposób o problemach społecznych, które ich (nie)bezpośrednio dotykają, i uświadomić im, jak ważne jest, aby ich głos został usłyszany.

Uczestnicy z Polski, Hiszpanii, Łotwy, Grecji i Włoch spotkali się online i odkryli czym jest aktywizm, poznali naszych niesamowitych gości (przedstawicieli marek modowych aktywnie zaangażowanych w projektowanie ubrań z przekazem społecznym, osoby związane z promowaniem slow i zrównoważonej mody, aktywistów), poznawały, czym jest zrównoważona moda i jak tworzyć slogany, a także ćwiczyły kreatywność i na koniec – projektowały własne pomysły na społecznie zaangażowane przekazy.

Wybrane hasła to: MIND YOUR MIND i TEARS ARE OKAY – opracowane jako kontynuacja dyskusji uczestników na temat znaczenia zdrowia psychicznego wśród młodzieży, zwłaszcza w dobie cyfrowej mediów społecznościowych i dużej presji w szkole i na studiach i THE WORLD IS LIKE PIZZA. LET’S HAVE PEACE i WHY WAR jako kontynuacja debat i dyskusji na temat konfliktów zbrojnych, a zwłaszcza wojny na Ukrainie.

Projekty na bluzach są obecnie noszone przez młodzież w różnych częściach Europy i otrzymaliśmy już opinie, że często otwierają dyskusję na temat, który poruszają, podczas publicznych lub prywatnych wydarzeń. Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów warsztatów, które przerosły nasze oczekiwania.

Pro „Wear Your Voice!” is financed by the Erasmus+ Programme.

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com