O nas

Zaczęliśmy w 2019 roku jako grupa nieformalna – YoWo Poland. Teraz YoWo to już organizacja pozarządowa z siedzibą w Polsce, działająca od 2020 roku. Mamy dużo doświadczenia w pracy z młodzieżą i jeszcze więcej entuzjazmu i motywacji, z których korzystamy przy tworzeniu lokalnych i międzynarodowych projektów edukacyjnych.

Promujemy proaktywną postawę społeczną, ideę wolontariatu i świadomy styl życia, a także zachęcamy młodych ludzi do uczestnictwa w europejskich projektach, podczas których mogą doświadczyć edukacji międzykulturowej.

Zajmujemy się głównie tematami takimi jak: sztuka, tożsamość i samoświadomość, ekologia oraz przedsiębiorczość. Do realizacji naszej misji wykorzystujemy metody edukacji pozaformalnej, wyrażanie przez sztukę oraz grywalizację.

Co robimy?

Kursy szkoleniowe

Szkolenia dla wszystkich zaangażowanych w pracę z młodzieżą: nauczycieli, edukatorów i pracowników trzeciego sektora.

Wymiany młodzieżowe

Wyjazdy dla młodych ludzi w wieku 18 – 30, którzy chcą rozpocząć przygodę z edukacją międzykulturową!

Działania lokalne

Działania, które projektujemy i wdrażamy z myślą o lokalnej społeczności.

NASZA HISTORIA

Jak to się wszystko zaczęło?

Po wzięciu udziału w wielu, wielu międzynarodowych projektach edukacyjnych w Europie i poza jej granicami, w 2019 roku w końcu zdecydowaliśmy, że najwyższy czas zrobić coś samodzielnie. Stworzyliśmy nieformalną grupę YoWo Poland, którą w 2020 roku przekształciliśmy w organizację pozarządową.

Jaki jest nasz cel?

Przede wszystkim chcemy uczynić świat lepszym miejscem. Wierzymy w działania na małą skalę, które mogą mieć ogromny wpływ na otoczenie i na nas. Realizując nasze projekty, w oparciu o nasze wartości, promujemy zaangażowanie młodzieży w działania lokalne i międzynarodowe, uświadamiamy młodych ludzi o możliwościach mobilności i uczenia się, jakie mają, oraz zachęcamy ich do proaktywności w życiu codziennym. Dla swojej społeczności i dla nich samych. Tworzymy bezpieczną przestrzeń do rozwoju na różnych poziomach: społecznym i osobistym.

Naszym celem jest również, aby w naszych głowach pojawiało się coraz więcej znaków zapytania – kiedy używamy naszych umiejętności krytycznego myślenia do oceny naszej rzeczywistości. Chcemy też widzieć wokół nas coraz więcej uśmiechów – kiedy dzielimy uczucia i emocje w środowisku międzykulturowym.

Dlaczego YoWo?

YoWo oznacza pracę z młodymi ludźmi (ang. Youth Work), więc dokładnie to, co robimy! Pracujemy lokalnie i międzynarodowo z tymi, którzy chcą zmieniać i siebie, i społeczeństwo, którzy chcą zrobić coś więcej, są zmotywowani do rozwoju i wywierania pozytywnego wpływu na swoją społeczność.

Z tymi, dla których nie ma niemożliwego.

Lub z tymi, którzy chcą się o tym przekonać.

NASZ ZESPÓŁ

Ula Leszczyńska
Członkini Zarządu

Helena Podlešáková Leszczyńska
Prezeska Zarządu

Anna Karwatka
Członkini Zarządu

Michał Kowalczyk
Członek Stowarzyszenia

YoWo Poland team Krystian

Krystian Matłosz
Wolontariusz

Magda Leszczyńska YoWo team

Magda Leszczyńska
Członkini Stowarzyszenia

Patrycja Strzelczyk YoWo team

Patrycja Strzelczyk
Wolontariuszka

Gabriel Popławski YoWo team

Gabriel Popławski
Wolontariusz

YoWo Poland team Krystian

Oliwia Siwoń
Wolontariuszka

Magda Leszczyńska YoWo team

Roksana Bilka
Wolontariuszka

Magda Leszczyńska YoWo team

Klaudia Kuk
Wolontariuszka

Magda Leszczyńska YoWo team

Monika Krupa
Wolontariuszka

YoWo Poland team Krystian

Kamila Król
Wolontariuszka

Wolontariuszka Aleksandra Piernicka.

Aleksandra Piernicka
Wolontariuszka

Wolontariuszka Anna Koziestańska.

Anna Koziestańska
Wolontariuszka