Erasmus+

Erasmus+ to unijny program wspierający edukację, szkolenia, młodzież i sport w Europie. Oferuje możliwości studiowania, szkolenia i zdobywania doświadczenia w kraju i za granicą.

Program Erasmus+ to nie tylko możliwości rozwoju dla studentów, ale także dla wielu różnorodnych odbiorców – osób indywidualnych i organizacji.

Udział w programie Erasmus+ to niesamowity sposób na odkrywanie kultur, zdobywanie nowych umiejętności, poznawanie ludzi z różnych środowisk kulturowych i przeżywanie najlepszych chwil swojego życia (naprawdę!).

FAQ: ERASMUS+

Czym jest wymiana młodzieży (Youth Exchange)?

Wymiana młodzieży to krótkoterminowa, międzynarodowa mobilność młodych ludzi. 

Dla kogo? dla młodych ludzi pomiędzy 13. a 30. rokiem życia

Jak długo? pomiędzy 5 a 21 dni

Gdzie? w całej Europie

Czy muszę za to płacić? Nie! Wszystkie koszty (podróż, zakwaterowanie i wyżywnienie) są całkowicie pokryte ze środków Komisji Europejskiej poprzez program Erasmus+. 

Dlaczego wziąć udział? Ponieważ wymiana młodzieży to wspaniała okazja, by poznać wspaniałych ludzi z różnych krajów, odkryć nowe kultury, podróżować, zdobywać nowe umiejętności i przeżywać niezwykłe przygody.

Jak się zgłosić? Przejdź do działu NASZE PROJEKTY i sprawdź aktualną ofertę 🙂

Czym jest kurs szkoleniowy dla osób pracujących z młodzieżą (Training Course)?

Kurs szkoleniowy dla osób pracujących z młodzieżą to krótkoterminowa, międzynarodowa mobilność młodych liderów, nauczycieli, trenerów, pracowników organizacji pozarządowych, wolontariuszy i osób chcących pracować z młodzieżą w przyszłości. 

Dla kogo? dla osób powyżej 18. roku życia

Jak długo? od 2 dni do 2 miesięcy

Gdzie? w całej Europie

Czy muszę za to płacić? Nie! Wszystkie koszty (podróż, zakwaterowanie i wyżywnienie) są całkowicie pokryte ze środków Komisji Europejskiej poprzez program Erasmus+. 

Dlaczego wziąć udział? Ponieważ kurs szkoleniowy to wspaniała okazja do rozwoju umiejętności, zdobycia nowych kompetencji, doświadczenia pracy w międzynarodowym środowisku, poznania ciekawych ludzi z różnych krajów i przeżycia niezapomnianych przygód.

Jak się zgłosić? Przejdź do działu NASZE PROJEKTY i sprawdź aktualną ofertę 🙂

Czym jest Europejski Korpus Solidarności?

Europejski Korpus Solidarności to unijny program mający na celu promowanie solidarności jako wartości, głównie poprzez projekty wolontariatu.

W ramach programu możesz:

– wziąć udział w lokalnym projekcie solidarności

– pojechać na krótko- lub długoterminowy wolontariat za granicę

Czy to wszystko jest dla mnie?

Jeśli zastanawiasz się, czy Erasmus+ i EKS są dla Ciebie, odpowiedź jest prosta: TAK!

Erasmus+ i EKS oferują ogromną różnorodność lokalnych i międzynarodowych projektów  zarówno dla osób, jak i dla organizacji.

Jeśli jesteś młodą osobą w wieku 18-30 lat, możesz wziąć udział w wymianie młodzieży lub dołączyć do Europejskiego Korpusu Solidarności (tworząc Projekt Solidarności lub wyjeżdżając jako wolontariusz za granicę). Nie musisz mieć ukończonych studiów ani posiadać konkretnych umiejętności – liczy się Twoja motywacja!

Jeśli pracujesz z młodzieżą jako edukator, nauczyciel, lider młodzieżowy lub poszukujesz pracy w tym sektorze w przyszłości, możesz dołączyć do kursów szkoleniowych. Tutaj również najbardziej liczy się motywacja, ale do niektórych projektów szukamy konkretnego profilu uczestniczek i uczestników – więcej w opisach poszczególnych projektów.

Masz pytania? Napisz do nas, z chęcią odpowiemy!

Jak mogę wziąć udział?

Pierwszy krok już za Tobą – sama decyzja o tym, że chcesz dołączyć do projektu przybliża Cię do udziału.

I co teraz? 

Zacznij od znalezienia projektu, który Cię najbardziej interesuje. Zajrzyj do sekcji NASZE PROJEKTY i zapoznaj się z AKTUALNYMI PROJEKTAMI, na które w danej chwili poszukujemy uczestniczek i uczestników.

Zgłoś się, wypełniając formularz internetowy, który znajdziesz w opisie projektów. Napisz nam coś o sobie i opowiedz o swojej motywacji, żeby wziąć udział w danym działaniu.

Czekaj na wiadomość email z wynikami rekrutacji. Jeśli zakwalifikujesz się do projektu, skontaktujemy się z Tobą, aby omówić szczegóły wyjazdu.

Na pewno też:

– wyślemy Ci informator o projekcie,

– pomożemy Ci znaleźć najdogodniejszą i najbardziej ekologiczną opcję podróży,

– skontaktujemy Cię z innymi osobami biorącymi udział w projekcie,

– będziemy Was wspierać w przygotowaniach do projektu

i odpowiemy na wszelkie Twoje pytania!

Brzmi dobrze? Przejdź do sekcji AKTUALNE PROJEKTY i zacznij przygodę już dziś!

Ale jak to się wszystko dzieje?

Erasmus+ i Europejski Korpus Solidarności to programy unijne. Ich głównym celem jest wsparcie sektorów edukacji, szkoleń, młodzieży, wolontariatu i sportu w Europie. 

Oba programy są finansowane przez Komisję Europejską. To właśnie dzięki temu każde – bez względu na sytuację ekonomiczną – może w nich wziąć udział.