Young, Wild & Free – wymiana młodzieży Erasmus+ w Hiszpanii

26.06.2024

W dniach 8-16 kwietnia miała miejsce wymiana młodzieżowa „Young Wild and Free!”. Organizacją, która zajmowała się projektem było hiszpańskie stowarzyszenie UPlanet. Uczestnicy i uczestniczki z Polski, Hiszpanii, Armenii i Włoch spotkali się w Cuevas Bajas w słonecznej Hiszpanii, gdzie zajęli się tematem sportu i aktywności oraz zdrowego stylu życia.

Podczas zajęć angażowali się w różne aktywności fizyczne w bezpośrednim kontakcie z naturą, podnosili samoświadomość w sprawie zmian klimatycznych, przyczyniali się do ochrony środowiska, a także zdobywali wiedzę o depopulacji wsi spowodowanej rozwojem przedsiębiorstw. Wszystkie osoby uczestniczące wróciły super zadowolone z projektu, a oto wspomnienia naszych uczestników z Polski:

Wyjazd na projekt Erasmus+ był dla mnie niezwykle inspirującym i pozytywnym doświadczeniem. Oprócz możliwości poznania nowych kultur, ludzi i miejsc, miałam okazję zgłębić różnorodność poglądów i sposobów myślenia. Interakcje z uczestnikami z różnych krajów poszerzyły moje horyzonty i zainspirowały do spojrzenia na świat z nowej, bardziej otwartej perspektywy. Projekt pozwolił mi również w walce z barierą w mówieniu w innym języku, ale przede wszystkim dał możliwość nawiązania nowych relacji z ludźmi z różnych stron świata oraz zdobycia niezapomnianych wspomnień. Jestem wdzięczna za możliwość uczestnictwa w projekcie Yowo i za wszystkie wartościowe doświadczenia, które zdobyłam podczas tego wyjazdu.

Weronika

Mój udział w tym projekcie wywarł naprawdę bardzo duży, realny wpływ na moje życie. Jest to bardzo cenne doświadczenie z wielu względów – rzeczywiście poznałem bardzo inspirujących i wartościowych ludzi, z którymi mogę utrzymać pewien międzynarodowy kontakt (liczę na to, że faktycznie będzie możliwe kontynuowanie tych znajomości); ponadto doświadczenie kultury i piękna lokalnej okolicy “pośrodku niczego” w południowej Hiszpanii było również czymś zdumiewającym. Organizatorzy byli absolutnie profesjonalnie przygotowani do przeprowadzenia projektu w każdym aspekcie, zarówno logistycznym, jak i społecznym (byli po prostu ziomkami).

Jestem wdzięczny za ten czas i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że mogłem tam być. To był zaszczyt.

Michał

Wyjazd został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.


Artykuł opracowała Oliwia Siwoń, wolontariuszka YoWo Poland.

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com