YE The Communication Project

13.07.2022

Niedawno grupa z YoWo Poland dołączyła do wymiany młodzieży w pięknej Estonii. Wszystkie działania tego tygodniowego projektu skupiały się wokół różnych stron komunikacji. Uczestnicy z różnych krajów nauczyli się mówić z większą pewnością siebie, słuchać i rozumieć innych oraz stać się bardziej świadomymi otaczającego ich świata.

Agata z grupy z YoWo Poland podzieliła się z nami swoimi wspomnieniami z projektu:

„The Communication Project” odbywający się w Estonii był dla wielu z nas pierwszym tego typu doświadczeniem. Jednakże, większość towarzyszących nam obaw zniknęła już na lotnisku, kiedy to po raz pierwszy mięliśmy możliwość poznać całą Polską grupę. Od razu udało nam się znaleźć wspólny język, a nasza relacja z każdym dniem stawała się lepsza.

Projekt pozwolił nam również na integrację z przedstawicielami krajów takich jak: Estonia, Hiszpania i Włochy.

Nasi organizatorzy Chito i Ingrid zadbali o to, aby czas który spędzimy w Estonii pozostał produktywny. Każdy dzień wypełniony był aktywnościami mającymi na celu przekazać nam wiedzę w przyjemny sposób. Zrozumieliśmy, jak szerokim zjawiskiem jest temat naszego projektu, czyli komunikacja. Uczyliśmy się o jej poza werbalnych formach, takich jak mowa ciała, kontakt fizyczny, czy wizualizacja. Próbowaliśmy również opanować sztukę aktywnego słuchania oraz nabywaliśmy wiedzę potrzebną do zostania dobrym leaderem. Nie zabrakło także tematu związanego z mediami społecznościowymi. W mojej opinii najciekawsza lekcja dotyczyła jednak asertywności. Dzięki z pozoru zabawnym ćwiczeniom uświadomiliśmy sobie, jak potrzebna jest umiejętność stawiania granic.

Dostaliśmy również okazję, by pokazać uczestnikom z innych państw polskiego poloneza, czy belgijkę. W zamian za to podczas pozostałych wieczorów bawiliśmy się w hiszpańskim, włoskim i estońskim stylu. W wyniku tego znacznie lepiej zrozumieliśmy kulturę danych państw.

Projekt dał nam także możliwość poznania samych siebie. Najważniejszym jednak efektem tego wyjazdu jest otwarcie się na różnorodność oraz chęć uczenia się od innych.

YE The Communication Project is funded by Erasmus+ Programme.

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com