TC More than Money

26.08.2021

Jest wiele rzeczy, które znaczą “More Than Money”, a miłość jest jedną z najważniejszych! 💛💛💛

Koniec memów od Eliseu, koniec zup na każdy posiłek, koniec wiadomości od naszych tajemniczych przyjaciół… To już finał TC More Than Money😭 Ale wszystkie kreatywne pomysły na rozwój przedsiębiorstw społecznych oraz strategie marketingowe, które stworzyliśmy, wszystkie plany na to, jak podzielimy się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas tych zaledwie 7 dni, a przede wszystkim powstałe podczas projektu przyjaźnie – wszystko to zostaje z nami na dłużej i sprawi, że zmienimy świat na lepsze! 😇🥰💪 Przeczytajcie relację Martyny, która opowiada o swoim doświadczeniu na projekcie:

Ponad miesiąc temu Ula skontaktowała się ze mną w sprawie projektu Erasmus+ o przedsiębiorczości społecznej o nazwie “More Than Money”. Na początku trochę się bałam, że nie wiem wystarczająco dużo o temacie projektu. Ale z drugiej strony byłam podekscytowana wzięciem udziału w tym szkoleniu, więc podjęłam wyzwanie, które okazało

się jedną z ostatnio najlepszych decyzji.

Projekt “More Than Money” rozpoczął się na początku sierpnia. Podczas tych 7 dni miałam okazję spędzać ciekawie czas z grupą ludzi z różnych krajów.

Pierwszy dzień był poświęcony na poznawanie osób, które brały udział w projekcie. Pozwoliło to przełamać pierwsze lody, uciąć sobie krótkie pogawędki i poznać co nieco osoby, z którymi mieliśmy spędzić kolejne dni projektu, co było dobrym pomysłem. Podczas projektu każdego dnia braliśmy udział w grach zespołowych, dzięki którym nauczyliśmy się, co to właściwie jest przedsiębiorczość społeczna. Każdy nowy dzień przynosił nowe

zadania do wykonania. Każdy z tych dni był pełen burzy mózgów, dyskusji oraz dzielenia się spostrzeżeniami z innymi, co pozwoliło na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności. Do prawie każdej rywalizacji zespoły były dobierane w sposób losowy, co pozwoliło nam na współpracę z praktycznie każdą osobą biorąca udział w projekcie. Dzięki temu mogliśmy przyjrzeć się bliżej innym kulturom, innym sposobom myślenia i innym stylem pracy oraz na nauczenie się pracy w grupie. Praca zespołowa nauczyła nas, że każdy z nas jest częścią większej całości i mimo że jesteśmy różni i mamy inne doświadczenia i przeszłość, to wspólnie razem możemy stworzyć coś wielkiego.

Podczas projektu mieliśmy także możliwość odwiedzenia trzech przedsiębiorstw społecznych w Warszawie. Rozmawiając z właścicielami tych przedsiębiorstw społecznych, dowiedzieliśmy się, jak powstały, czym się zajmują oraz co jest ich motywacją do działania. Myślę, że odwiedziny w tych miejscach były naprawdę inspirujące. Pokazały, że przedsiębiorczość społeczna to w pełni działające organizacje, pomagające potrzebującym. Na ten odbiór duży wpływ miały przede wszystkim inspirujące i motywujące postaci właścicieli prowadzonych miejsc oraz cel, jaki im przyświeca – bezinteresowna pomoc społeczeństwu i zmiana świata na lepszy.

Ten projekt to była niezapomniana przygoda, możliwość poznania inspirujących osób z różnych krajów. Dzięki projektowi mogłam rozwijać swoje umiejętności podczas wspólnej nauki na temat Przedsiębiorczości Społecznej.

Wspólnie tworzyliśmy pomysły i uczyliśmy się. To było niezapomniane przeżycie, które zainspirowało mnie do zastanowienia się, co mogę zrobić dla społeczeństwa i dzielenia się zdobytą wiedzą z otaczającymi mnie ludźmi.

Martyna Michałowska, uczestniczka szkolenia „More than Money”

🌏 TC „More Than Money” to projekt finansowany z programu Erasmus+.

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com