TC Creative Change

29.10.2021

Kilka dni temy zakończyliśmy kurs szkoleniowy Erasmus+ „Creative Change”, który odbył się w pięknym Kolinie w Czechach. Vlad Artiukhov, jeden z naszych uczestników, podzielił się z nami swoimi wrażeniami dotyczącymi tego doświadczenia eksploracji zarządzania zmianą, rozwiązywania problemów i kreatywności. Sprawdźcie sami jak było!

Co przychodzi ci na myśl, gdy słyszysz słowo „zmiana”? Raczej coś pozytywnego czy negatywnego? Co się dzieje, gdy coś się zmienia? Myślisz o wspomnieniach z przeszłości, a może oczekujesz nowych wrażeń w nadchodzącej przyszłości?

Dodajmy teraz kolejne słowo i połączmy je w twór „kreatywna zmiana”. Wow, teraz to się jeszcze bardziej zagmatwało… To coś dobrego? Czy nie bardzo? Wegańskiego? Czy to coś dla osób nietolerujących laktozy? O co w tym wszystkim chodzi?

Aby odpowiedzieć na wszystkie te pytania, ja i 24 innych uczestników i uczestniczek przyjechaliśmy do Kolina w Czechach, aby nauczyć się teorii zarządzania zmianą i przećwiczyć różnorodne umiejętności związane z tematem projektu „creative change”.

Nasi trenerzy, wspaniali Fred i Julia, przygotowali ponad 50 godzin zajęć. Teraz, po ukończeniu kursu, wydaje mi się, że wiem prawie wszystko o koncepcji zmiany na tym świecie. Jak wyznaczać cele, urzeczywistniać je i, co najważniejsze, jak analizować wyniki w oparciu o wskaźniki KPI.

„W świecie bez krzeseł po prostu usuń grawitację”.

To był wspaniały tydzień, bez żalu ani myśli o straconym czasie. Bezpieczna i świetna atmosfera stworzona przez organizatorki Helenę i Lucie zachęcała nas do osiągania celów i pozwalała nam nie zasnąć i mieć mnóstwo energii 24/7.

Jeszcze jedno zdanie o uczestnikach, o których wspomniałem powyżej.

Wszyscy jesteście niesamowici, nie ważcie się nigdy o tym zapomnieć!

I jeszcze jeden dla tych z Boltany, jednego z naszych Domów-rodzin na projekcie, pamiętajcie:

„Fala zmian zaczyna się z jednym pluskiem”.

Article by Vladislav Artiukhov participant of a Training Course “Creative Change”

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com