Międzynarodowe spotkanie projektowe „Play. Engage. Participate”

17.03.2021

Rozpoczynamy projekt „Play. Engage. Participate”!

Przez ostatnie kilka dni uczestniczyliśmy w międzynarodowym spotkaniu kick-off, na którym zainaugurowaliśmy dwuletni projekt z organizacjami partnerskimi: Soholm 4H z Danii, CEFIG International z Czech i Las Ninas del Tul z Hiszpanii.

Podczas spotkania poznaliśmy wszystkie cztery ekipy narodowe i odświeżyliśmy wiedzę o celu projektu, w ramach którego chcemy zwiększyć zaangażowanie młodych ludzi w życie społeczne i polityczne dzięki utworzeniu innowacyjnych gier edukacyjnych. Potwierdziliśmy dotychczasowy podział zadań i zgłębiliśmy tajniki zarządzania budżetem projektu dzięki niezwykle pouczającej sesji „Finanse z Fredem”, którą – uwaga, uwaga! – poprowadził dla nas Fred.

Następnie dogłębnie zbadaliśmy, jak wygląda sytuacja włączania się młodych ludzi w życie społeczne w każdym z państw partnerskich, jakie wiążą się z nią wyzwania i jakie są możliwości na jej polepszenie. Sprawdziliśmy też, jakie gry można już znaleźć w temacie partycypacji młodzieży. No i zadaliśmy sobie istotne pytanie: co właściwie chcemy przełożyć na język gier?

Spotkanie miało odbyć się w Danii, ale z powodu trwającej pandemii musieliśmy pracować w formacie online. Ale mimo tego, że nie udało nam się zobaczyć osobiście i tak spędziliśmy razem dwa wspaniałe i bardzo produktywne dni. Teraz z niecierpliwością czekamy na pierwszą aktywność w ramach projektu – szkolenie, na które mamy nadzieję już wkrótce Was zaprosić!

Do usłyszenia!

Partnerstwo Strategiczne Akcji 2. „Play. Engage. Participate” to projekt współfinansowany przez program Erasmus+ Unii Europejskiej.

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com