KA2 Training Activty „Game On!” – relacja z projektu w Hiszpanii

27.05.2021

W maju 2021 przeprowadziliśmy projekt „Game On!” będący częścią Partnerstwa Strategicznego w ramach programu Erasmus+. W słonecznej Hiszpanii spotkało się 20 osób – przedstawicieli czterech partnerujących organizacji – Soholm 4H z Danii, CEFIG International z Czech, Las Ninas del Tul z Hiszpanii i oczywiście z Polski – YoWo Poland. Przez tydzień pracowaliśmy i wspólnie uczyliśmy się na temat zaangażowania społecznego młodych ludzi i tworzenia gier edukacyjnych. Wspaniały team z Polski składał się z Pawła, Jana, Weroniki, Ani, Kuby, Oli i Marleny 🙂

Ola, dla której był to pierwszy w życiu projekt Erasmus+, podzieliła się z nami swoimi refleksjami dotyczącymi spotkania:

Udział w projekcie był dla mnie niesamowitym czasem! Zacznę jednak od początku – załapałam się w ostatniej chwili, ponieważ zwolniło się jedno miejsce kilka dni przed wydarzeniem. Bardzo cieszyłam się z możliwości pojechania za granicę, poznania nowych ludzi i nauczenia się czegoś nowego. Nigdy wcześniej nie brałam udziału w tego typu projektach. Zaczęłam się jednak denerwować, gdy poznałam innych uczestników na lotnisku. Okazało się, że wszyscy mają duże doświadczenie w branży związanej z grami, a nawet pracują przy tworzeniu gier na co dzień. Zaczęłam myśleć, że jestem totalnie przypadkową osobą. Na szczęście bardzo szybko rozwiały się moje wszystkie wątpliwości.

Na pierwszej oficjalnej sesji zajęć, organizatorzy zapewnili nas, że nie ma powodów do strachu, bo jesteśmy tu, żeby się uczyć. A więc uczyłam się! Dowiedziałam się o teorii gier, o angażowaniu, partycypowaniu młodych ludzi w życie społeczne, no i oczywiście o projektowaniu gier. Byłam członkiem małego zespołu i razem stworzyliśmy karcianą grę, która edukuje o umiejętnościach i postawach, które rozwijamy, biorąc udział w różnego rodzaju wolontariatach czy projektach.

Muszę też wspomnieć o atmosferze, która była naprawdę wyjątkowa. Organizatorzy zadbali o dobry czas, o integrację, abyśmy mieli  superśrodowisko do pracy i nauki. Wszystko było świetnie zaplanowane! Przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa w pandemii, mogliśmy poznawać się i swoje kultury. Zabawną częścią było podzielenie nas na drużyny/domy (jak w Hogwarcie) i dawanie nam różnych zadań do wykonania na punkty. Takimi zadaniami było np. sprzątanie sali czy pisanie raportów, ale też grupowe śpiewanie czy tańczenie. Walczyliśmy więc o każdy punkt, dobrze się przy tym bawiąc. 

Wyjechałam z Hiszpanii z głową pełną myśli, inspiracji i nowej wiedzy. Z niecierpliwością czekam na kolejną taką okazję, aby dalej się rozwijać i poznawać tak wspaniałych ludzi, jak podczas projektu „Game On!”.

Relacja napisana przez Olę Puszczykowską, uczestniczkę KA2 Training Activity „Game On!”

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com