Jak pisać projekty Erasmus+? Kurs szkoleniowy w Czechach

06.02.2024

W YoWo uwielbiamy dzielić się wiedzą z innymi! W styczniu (12-21.01.2024) nasz zespół miał przyjemność i zaszczyt współorganizować kurs szkoleniowy Erasmus “Write It Up”, podczas którego ekipa trenerska – Urszula Leszczyńska (YoWo Poland), Helena Podlešáková Leszczyńska (YoWo Poland/CEFIG International) i Ondra Podlešák (CEFIG International) – przeprowadziła grupę uczestników i uczestniczek przez wszystko, co należy wiedzieć, żeby zacząć samemu tworzyć projekty Erasmus+.

W ciągu 8-dniowego kursu udało nam się:

✅️ Dowiedzieć się o możliwościach programu Erasmus+;

✅️ Poznać wszystkie kryteria, które musi spełnić organizacja, aby ubiegać się o fundusze europejskie, oraz zrozumieć zasady przyznawania budżetu i warunki uczestnictwa w programie;

✅️ Stworzyć koncepcje nowych projektów Erasmus+;

✅️ Wypełnić formularze zgłoszeniowe do programu Erasmus+ – projekty prawie gotowe do złożenia!

Błażej, jeden z uczestników wysłany przez YoWo Poland na kurs szkoleniowy, tak podsumowuje to doświadczenie:

W styczniu miałem możliwość wzięcia udział w niezwykle inspirującym Training Course w ramach projektu Erasmus+ o nazwie „Write it up!” i odnosiło się tematyką do skutecznego pisania projektów. Było to bardzo intensywne i pełne pozytywnej energii doświadczenia, które trwało aż 8 dni!

To szkolenie to prawdziwa uczta pod względem merytorycznym i trenerskim. Nie tylko zdobyłem wiedzę na temat pisania projektów Erasmus+, ale także poznałem skuteczne metody pracy nad wnioskami. Trenerzy byli niezwykle kompetentni, zaangażowani i potrafili dostosować się do różnych poziomów doświadczenia uczestników. Byli oni gotowi odpowiedzieć na każde pytanie, nawet to najtrudniejsze. Ich zaangażowanie było widoczne od pierwszego dnia, a ich pomoc i wsparcie sięgały nawet czasu przerw. Otrzymałem mnóstwo inspiracji i pomysłów na warsztaty, które chcę wdrożyć w przyszłych projektach.

Jednym z najcenniejszych elementów szkolenia było dla mnie poznanie procesu tworzenia projektów Erasmus+. Nauczyłem się nie tylko struktury i formy, ale także kluczowych elementów, które sprawiają, że projekt jest nie tylko zgodny z wymaganiami, ale również atrakcyjny dla grantodawcy. Aktualnie pracuję nad projektem wymiany młodzieżowej z partnerem z Łotwy, i zdobyta wiedza jest dla mnie niezwykle cenna. Korzystam z niej każdego dnia.

W trakcie szkolenia miałem także okazję poznać wiele wartościowych osób z różnych krajów, które były chętne do dzielenia się swoimi doświadczeniami i wiedzą. Była to dla mnie niepowtarzalna szansa na networking i zawiązanie nowych kontaktów, które już owocują wspólnymi współpracami.

Podsumowując, „Write it up!” to nie tylko szkolenie, ale prawdziwa podróż po świecie projektów Erasmus+. To doświadczenie, które z pewnością wpłynie pozytywnie na moją pracę i zaangażowanie w kolejne inicjatywy. Dziękuję za daną mi szansę, dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w organizacji tego kursu i współtworzyli tę niezapomnianą przygodę!

Projekt został sfinansowany z programu Erasmus+.

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com