International Tool Fair (Marsylia, 2022)

26.11.2022

W YoWo Poland nieustannie poszukujemy możliwości poszerzania horyzontów, nawiązywania kontaktów z osobami o podobnych zainteresowaniach i włączania się w działania społeczne. Jeśli pracujesz z młodzieżą i interesują Cię innowacyjne metody edukacyjne, to koniecznie musisz choć raz wziąć udział w wydarzeniu International Tool Fair! O swoich doświadczeniach opowiada Ula, jedna z założycielek YoWo Poland, która w 2022 roku uczestniczyła w targach w Marsylii we Francji.

International Tool Fair to wyjątkowe wydarzenie, które gromadzi osoby eksperckie w pracy z młodzieżą z całej Europy i nie tylko. To przestrzeń, w której profesjonalistki i profesjonaliści w tej dziedzinie mogą uczyć się od siebie nawzajem, wymieniać najlepsze praktyki i rozwijać kreatywność w inicjatywach edukacji pozaformalnej. Targi w 2022 roku odbyły się w pięknej Marsylii. Zobaczmy, co opowiada nam Ula o tym wartościowym spotkaniu!

Ula opisała swój pobyt w Marsylii jako „superintensywny, ale w pozytywnym sensie!”. W wydarzeniu wzięły udział osoby, które połączyła wspólna pasja do pracy z młodzieżą i edukacji. Targi stworzyły wyjątkową okazję do interakcji ze specjalistkami i specjalistami dzielącymi się innowacyjnymi narzędziami i metodami edukacyjnymi. Ula podkreśliła ogromną wartość tych interakcji, dzięki którym wróciła do domu pełna nowych perspektyw i pomysłów na działania lokalne YoWo Poland.

Jednak to, co naprawdę wyróżniło International Tool Fair, to idea, żeby nie tylko spotkać się i powymieniać narzędziami i pomysłami, ale jednocześnie rzeczywiście wykorzystać potencjał osób uczestniczących w wydarzeniu i zrobić coś dla lokalnej społeczności podczas pobytu w Marsylii. Ula i inni uczestnicy i uczestniczki sadzili drzewa, sprzątali plaże i pomagali sortować dary w ośrodku pomocy społecznej. Te praktyczne doświadczenia przypomniały, że praca z młodzieżą nie dotyczy tylko indywidualnego rozwoju osobistego, ale także przynosi namacalną zmianę w społeczeństwie.

Bardzo dużo kartonowych pudeł chaotycznie rozmieszczonych w pomieszczeniu. Wśród nich kilka osób sortuje zawartość.
Dwie osoby prezentują dumnie i radośnie zasadzone drzewo. Trzymają łopaty skrzyżowane nad drzewkiem.
Osoba pochyla się na plaży i zbiera coś do plastikowego worka. Pochmurna pogoda.

Tematem przewodnim targów był zrównoważony rozwój. Wydarzenie podkreślało potrzebę integrowania zasad zrównoważonego rozwoju w inicjatywy edukacji pozaformalnej. Poprzez dyskusje, prezentacje i praktyczne działania, osoby uczestniczące poszukiwały sposobów włączenia do swojej pracy działań proekologicznych i działających na rzecz długotrwałych efektów edukacyjnych i społecznych. Targi promowały również ideę odpowiedzialnych i świadomych praktyk, inspirując osoby uczestniczące do stania się agentami pozytywnych zmian w swoich społecznościach.

Dzieląc się swoimi doświadczeniami z Marsylii, Ula już teraz z niecierpliwością oczekuje kolejnej edycji targów. W 2023 roku International Tool Fair odbędzie się w Irlandii i stanie się kolejną ekscytującą okazją dla osób pracujących z młodzieżą, aby spotkać się, uczyć od siebie nawzajem i rozwijać.

XVI International Tool Fair odbył się w Marsylii, we Francji, w dniach 21-25.11.2022.

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com