Erasmus+ Training Course „PEPAR” w Czechach

29.10.2023

W ciągu ostatnich dwóch lat nasza organizacja, wraz z organizacjami z Czech (Cefig), Hiszpanii (Las Ninjas) oraz Danii (Søholm 4H) tworzyliśmy, sprawdzaliśmy i testowaliśmy gry edukacyjne. Celem naszych spotkań było stworzenie gier, które pomogą w nauce partycypacji poprzez gry. 

Dzięki projekcie „PEPAR” udało nam się podnieść kompetencje osób pracujących z młodzieżą i pracowników organizacji pozarządowych w zakresie partycypacji młodzieży, jej poziomów, wyzwań i strategii. Stworzyliśmy poradniki, zorganizowaliśmy dwa wydarzenia i cztery jednodniowe seminaria oraz udało nam się udostępnić i zaprezentować trzy narzędzia edukacyjne. 

W maju 2021 miało miejsce pierwsze spotkanie „Game on!” w Hiszpanii, podczas którego pracowaliśmy i wspólnie uczyliśmy się na temat zaangażowania społecznego młodych ludzi i tworzenia gier edukacyjnych. 

W grudniu 2021 w Kopenhadze doszło do kolejnego spotkania, gdzie wraz z partnerami testowaliśmy gry stworzone podczas poprzednich miesięcy. Stworzyliśmy sześć prototypów gier: gra planszowa, gra online oraz cztery mini gry karciane.

Pod koniec marca 2022 w słoneczno-deszczowej Molinie (Hiszpania) spotkaliśmy się kolejny raz, a celem naszego spotkania było dostarczenie nam praktycznej wiedzy poprzez działanie, granie w gry, a także wzajemną integrację. 

Dzięki tej współpracy spod naszych skrzydeł wyszły świetne narzędzia edukacyjne, które możecie znaleźć na stronie:

https://pepargames.eu/pl/home-pepar-polski/

Grupa młodych ludzi pozuje do zdjęcia trzymając flagę Unii Europejskiej.
Grupa ludzi gra w grę edukacyjną.

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com