Jest wiele rzeczy, które znaczą “More Than Money”, a miłość jest jedną z najważniejszych!
Koniec memów od Eliseu, koniec zup na każdy posiłek, koniec wiadomości od naszych tajemniczych przyjaciół… To już finał TC More Than Money Ale wszystkie kreatywne pomysły na rozwój przedsiębiorstw społecznych oraz strategie marketingowe, które stworzyliśmy, wszystkie plany na to, jak podzielimy się wiedzą i umiejętnościami zdobytymi podczas tych zaledwie 7 dni, a przede wszystkim powstałe podczas projektu przyjaźnie – wszystko to zostaje z nami na dłużej i sprawi, że zmienimy świat na lepsze! Przeczytajcie relację Martyny, która opowiada o swoim doświadczeniu na projekcie:
Ponad miesiąc temu Ula skontaktowała się ze mną w sprawie projektu Erasmus+ o przedsiębiorczości społecznej o nazwie “More Than Money”. Na początku trochę się bałam, że nie wiem wystarczająco dużo o temacie projektu. Ale z drugiej strony byłam podekscytowana wzięciem udziału w tym szkoleniu, więc podjęłam wyzwanie, które okazało
się jedną z ostatnio najlepszych decyzji.
Projekt “More Than Money” rozpoczął się na początku sierpnia. Podczas tych 7 dni miałam okazję spędzać ciekawie czas z grupą ludzi z różnych krajów.
Pierwszy dzień był poświęcony na poznawanie osób, które brały udział w projekcie. Pozwoliło to przełamać pierwsze lody, uciąć sobie krótkie pogawędki i poznać co nieco osoby, z którymi mieliśmy spędzić kolejne dni projektu, co było dobrym pomysłem. Podczas projektu każdego dnia braliśmy udział w grach zespołowych, dzięki którym nauczyliśmy się, co to właściwie jest przedsiębiorczość społeczna. Każdy nowy dzień przynosił nowe
zadania do wykonania. Każdy z tych dni był pełen burzy mózgów, dyskusji oraz dzielenia się spostrzeżeniami z innymi, co pozwoliło na zdobycie nowych doświadczeń i umiejętności. Do prawie każdej rywalizacji zespoły były dobierane w sposób losowy, co pozwoliło nam na współpracę z praktycznie każdą osobą biorąca udział w projekcie. Dzięki temu mogliśmy przyjrzeć się bliżej innym kulturom, innym sposobom myślenia i innym stylem pracy oraz na nauczenie się pracy w grupie. Praca zespołowa nauczyła nas, że każdy z nas jest częścią większej całości i mimo że jesteśmy różni i mamy inne doświadczenia i przeszłość, to wspólnie razem możemy stworzyć coś wielkiego.
Podczas projektu mieliśmy także możliwość odwiedzenia trzech przedsiębiorstw społecznych w Warszawie. Rozmawiając z właścicielami tych przedsiębiorstw społecznych, dowiedzieliśmy się, jak powstały, czym się zajmują oraz co jest ich motywacją do działania. Myślę, że odwiedziny w tych miejscach były naprawdę inspirujące. Pokazały, że przedsiębiorczość społeczna to w pełni działające organizacje, pomagające potrzebującym. Na ten odbiór duży wpływ miały przede wszystkim inspirujące i motywujące postaci właścicieli prowadzonych miejsc oraz cel, jaki im przyświeca – bezinteresowna pomoc społeczeństwu i zmiana świata na lepszy.
Ten projekt to była niezapomniana przygoda, możliwość poznania inspirujących osób z różnych krajów. Dzięki projektowi mogłam rozwijać swoje umiejętności podczas wspólnej nauki na temat Przedsiębiorczości Społecznej.
Wspólnie tworzyliśmy pomysły i uczyliśmy się. To było niezapomniane przeżycie, które zainspirowało mnie do zastanowienia się, co mogę zrobić dla społeczeństwa i dzielenia się zdobytą wiedzą z otaczającymi mnie ludźmi.
Martyna Michałowska, uczestniczka szkolenia „More than Money”
TC „More Than Money” to projekt finansowany z programu Erasmus+.