Mid-term Międzynarodowe spotkanie projektowe „Play. Engage. Participate”

15.12.2021

W zeszłym tygodniu zespół YoWo wziął udział w międzynarodowym spotkaniu w Kopenhadze w ramach Partnerstwa Strategicznego Akcji Drugiej “PEPAR”. Razem z naszymi partnerami z CEFIG z Czech, Soholm 4H z Danii i z Las Ninas del Tul z Hiszpanii spotkaliśmy się, żeby przetestować gry, nad którymi pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Stworzyliśmy prototypy sześciu gier na temat uczestnictwa młodzieży w życiu społecznym: grę planszową, grę online i cztery “małe gry” karciane.

W ciągu trzech bardzo intensywnych dni udało nam się przetestować wszystkie prototypy, zaplanować kolejne działania w ramach projektu, spróbować przepysznych drożdżówek i zagrać w niezliczoną liczbę gier. Michał z YoWo Poland podzielił się z nami swoimi wrażeniami ze spotkania:

Z czego słynie Kopenhaga? Pewnie słyszeliście już o kolorowych domkach, deszczu czy braku słońca. Moje wspomnienia jeszcze podtrzymują smak sernika, kannenbularów czy pasty curry z rybą. Wiem, zwariowane połączenie, ale taki jest ten świat, a nasze małe światy, spotkały się w Danii.

Wystarczyły planszówki, żeby nas połączyć. Te klasyczne, gdzie się śmiejemy i dokazujemy oraz edukacyjne, gdzie jest dwa razy więcej radości. Skąd? W końcu to my je tworzymy!

W weekend graliśmy w nasze planszówkowe projekty, a uśmiech nie schodził nam z twarzy. Tak próbowaliśmy naszych gier karcianych, ze storytellingiem i wymagających współpracy. Potem burza mózgów i już wiemy, co jest mocne a co można wzmocnić. Dobrze jest się spotkać w polsko-hiszpańsko-duńskim zespole. Może brzmi dziwnie (jak frytki z lodami), jednak warto spróbować szczęścia. W końcu nie wiesz czy je masz, dopóki nie rzucisz kośćmi.

Przed nami dalsza praca nad rozwojem naszych prototypów, a także wymiana młodzieży w Hiszpanii w marcu, podczas której przeprowadzimy ostateczne testy naszych gier! Chcesz dołączyć i być częścią projektu? Otwieramy rekrutację już na początku stycznia 2022!

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com