Erasmus+ Training Course “ToTall” w Czechach

28.02.2023

W dniach 20.01.2023-29.01.2023 w Kolinie w Czechach miał miejsce projekt ToTall, w którym nasi uczestnicy i nasze uczestniczki podjęli się tematów partycypacji młodzieży i edukacji pozaformalnej. Trenerami podczas projektu była Julia Zaitseva-Kirk oraz Frederik Kaae Kirk, którzy dołożyli wszelkich starań, aby przekazać jak najwięcej wiedzy grupie z całej Europy.

A oto wspomnienia naszej uczestniczki:

Training Course w Kolínie w Czechach był okazją dla osób uczestniczących do poznania różnych form edukacji pozaformalnej dla młodzieży. Podczas wyjazdu mieliśmy możliwość spotkania się z ludźmi z różnych organizacji i instytucji oraz omówienia ich podejścia do edukacji nieformalnej. Mieliśmy również okazję przedyskutować wyzwania i korzyści związane z takimi podejściami z profesjonalistami działającymi w tej dziedzinie. Ponadto mieliśmy szansę obserwować i uczyć się różnych działań młodzieżowych, a także brać udział w kreatywnych warsztatach. Dodatkowo mogliśmy uczestniczyć w licznych zajęciach edukacyjnych, aby lepiej zrozumieć, jak edukacja nieformalna może wspierać młodych ludzi. Wyjazd był doskonałą okazją do zdobycia kompleksowego zrozumienia różnych form edukacji nieformalnej i tego, jak mogą one wspierać młodzież.

Poznałam różne kultury i sposoby życia, a także różne aspekty krajów europejskich. Miałam również okazję spróbować różnych typów kuchni. Nawiązałam wspaniałe przyjaźnie z ludźmi z całej Europy i mogłam  dzielić się z nimi swoją własną kulturą i doświadczeniami. Ogólnie rzecz biorąc, było to niesamowite doświadczenie i cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć!

Kasia

Wyjazd został zorganizowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu Erasmus+.


Artykuł opracowała Oliwia Siwoń, wolontariuszka YoWo Poland.

Napisz do nas. Działaj z nami.

Zainteresował Cię któryś z naszych projektów? Chcesz do nas dołączyć?
A może po prostu zastanawiasz się, czy lubimy ananas na pizzy?
Napisz do nas!

(+48) 502 820 973

yowopoland@gmail.com